Top správa

04.03.2015

Jesenícky zimný triatlon bol pre Slovákov posledným kolom Slovenského pohára v zimnom triatlone. 

Kategória: Hlavná
Publikované: martin

Hlavný partneri

www.garmin.sk
FINIS
BLIZ
www.kompava.sk
OMAX

Partneri

zoznam znaciek OMAX Plavecké okuliare OMAX rajec kros

Rozhovory

12.06.2013

Majstrovstvá Slovenska v triatlone – T.A.T. triatlon Ďanová

    
     Už takmer o dva týždne, presne 29.6.2013 sa v Ďanovej uskutočnia medzinárodné majstrovstvá Slovenska v triatlone. Bojovať o slovenské tituly sa bude na olympijských tratiach 1500m plávania, 40km na bicykli a 10km behu.  Po 20-tich rokoch na M-SR bude zakázaný drafting. To výrazne zvyšuje šance na úspech aj pre priemernejších plavcov ale vynikajúcich cyklistov a bežcov. Napríklad niektorich dlhotratiarov alebo „xterrákov“. Určite to bude aj divácky zaujímavý pretek. Prinášame Vám informácie o preteku priamo od jeho riaditeľa Daniela Konečného.
 
     Čas sa kráti a do ďalšieho ročníka T.A.T. nám zostávajú necelé 3 týždne, už to bude 11. rok čo v Turci organizujeme triatlon. Tento rok to budú prvý krát aj majstrovstvá Slovenska. V Daňovej sa bude bojovať o titul majstra Slovenska v elitnej kategórii mužov a žien v olympijskom triatlone. Samozrejme, že sme nezabudli ani na tých menej zdatných triatlonistov, pre ktorých sme po prvý krát pripravili šprint triatlon. Kto si netrúfa na 1500m plávanie, 40km cyklistiky a 10 km beh, môže pretekať v triatlone na polovičných tratiach :  750m plávanie, 20km cyklistika a 5km beh. Po minuloročnej skúsenosti sme ponechali olympijsky triatlon opäť bezhákový, tak sa môže pretekať na časovkách.
 
     Šprint sa pôjde klasicky t.j. hákovanie je povolené. Štartovacie mólo nie len na Kuchajde v BA, štart z móla sa nám osvedčil v minulom roku, tak si ho zopakujeme aj tento rok, preto aj to obmedzenie počtu pretekárov na štarte na 80. Tento rok to vylepšíme o super depo typu DEXTRO, ktoré bolo v BA. O ozvučenie sa nám postará skvelý dj až z Brna Dan Giač, ktorý nám namixuje skvelú muziku. O komentár sa postará J. Jurašek, ktorému bude asistovať Dan Giač a Daniel Konečný. Ďalej mame v pláne, že za priaznivého počasia na bikoch bude otočka až pri depe, aby bol pretek lepšie prehľadný pre divákov ( v prípade zlého počasia sa točíme pri krčme v dedine a behá sa po asfaltke). Inak sa beží po lúke a aj výbeh z depa bude trocha zmenený, pobeží sa cez taký úsek, ktorý som pracovne nazval “ lopúchovo”. Čo sa tyká počtu kôl, všetko ostáva po starom: 3 kolá plávanie, 3 kolá bike a 4 kolá beh pre olympijsky triatlon. Pre šprint :2 kolá plávanie, 2 kolá cyklistika a 2 kolá beh. Samozrejme, že pre všetkých účastníkov prichystáme občerstvenie v podobe nealko piva, kofoly, minerálky a cestovín a iné dobroty od enervitu. Tak čo na záver, treba len dúfať, že bude lepšie počasie ako na duatlone a nebudú “ dôstojné podmienky”, vodu začneme pomaly ohrievať, ale ak by to nestačilo neoprény budú povolené a kto nemá si môže požičať na http://www.triway.sk/sluzby/. Propozície nájdete na www.tatriatlon.sk a prihlasovanie www.sportis.cz. Tešíme sa na Vašu účasť a urobíme všetko preto, aby ste boli spokojní.
 
Dano Konečný
 
 
Kategória: Preteky, Rozhovory, Hlavná
Publikované: tomas
Web Analytics