Top správa

04.03.2015

Jesenícky zimný triatlon bol pre Slovákov posledným kolom Slovenského pohára v zimnom triatlone.

SUPERVÍKEND - zhrnutie

Uplynulý víkend sa začal v sobotu 31. mája majstrovstami Slovenska juniorov a dorastencov spoločne s 1. kolom Slovenského pohára v kros triatlone. Výsledky tohto podujatia nájdete tu.

V ten istý deň sa na štart majstrovstiev sveta v duatlone v španielskej Pontevere postavila Petra Fašungová, kde získala 5. miesto v elitnej ženskej kategórii. Kompletné výsledky tu.

Londýnske 4. kolo seriálu majstrovstiev sveta v triatlone nevyšlo Rišovi Vargovi, kde obsadil 40. miesto a v celkovom hodnotení poklesol na 16. priečku. Kompletné výsledky tu.

Akvatlonové majstrovstvá Európy sa konali v Kolíne kde sme mali dvojité zastúpenie. Ján Pavlík obsadil 23. miesto. Simon Brunovský v kategórii U23 dobehol na ôsmom mieste. Výsledky tu.

V nedeľu sme mohli sledovať päticu našich pretekárov na majstrovstvách Európy v kros triatlone. Zo Sardínie si traja pretekári priniesli medaile. Tomáš Kubek v kategórii mužov do 23 rokov dominoval a vybojoval zlato, v ženskej kategórii do 23 rokov bola Silvia Valová strieborná a junior Branislav Dubeň doniesol zlato. Výsledky mužiženymuži U23ženy U23juniori.