Top správa

04.03.2015

Jesenícky zimný triatlon bol pre Slovákov posledným kolom Slovenského pohára v zimnom triatlone.

Májový cross duatlon 2013 (Rajec)

Prvomájovú stredu sa zišla partia pretekárov v Rajci, aby si zmerali sily už na treťom ročníku Rajeckého májového cross duatlonu. Celý pretek sa odohrával na lúkach za kúpaliskom Veronika. Pre pretekárov boli pripravené trate s dĺžkami 6,6 km - 15 km – 3,3 km.  Organizátorom sa podarilo zariadiť aj skvelé slnečné počasie s azúrovou oblohou a teplotou vzduchu 22°C.

Hlavná kategória mala na programe štart o 11:00. Na štarte bolo 39 mužov a žien. Už v polovici prvého bežeckého kola sa do popredia dostal domáci Zdeno Koleda (Maratón klub Rajec) spolu s Tomášom Jurkovičom (Traitlon team KPŠ Nereus Žilina). Za nimi sa vytvorila silná skupinka pretekárov zo žilinského klubu Nereus, Sport Diag Senec a domáceho bežeckého Maratón klubu Rajec. Po prvom behu bol  v depe ako prvý  Tomáš Jurkovič hneď za ním Zdeno Koleda. Približne o dve minúty dobehla aj skupina šiestich pretekárov, v ktorej bežali aj silní cyklisti, ktorí si užili najmä suchú a veľmi rýchlu cyklistickú trať preteku. Počas cyklistiky sa poradie zásadne nemenilo. Po dvoch kolách na bicykli bol v depe opäť prvý Tomáš Jurkovič ale už s náskokom na Zdena Koledu. Tomáš si na druhej bežeckej časti vychutnal „sólo“ beh, keď si s prehľadom a úsmevom na tvári prišiel pre druhé víťazstvo v poradí. Druhý skončil Zdeno Koleda a na treťom mieste dobehol Pavol Sivák.

Medzi ženami dominovala Mária Stanovičová z Partizánskeho, za ňou skončili v drese domáceho klubu pretekajúce Dominika Vanáková a ako tretia Janka Koledová Žideková.

V rovnakom čase ako hlavný pretek štartovali aj dorastenecké kategórie. Pretekári  v týchto  kategóriách  mali pred sebou trate o dĺžke 3,3 km – 7,5 km – 3,3 km.

Dorasteneckú kategóriu vyhral systémom štart-cieľ Branislav Dubeň (Traitlon team KPŠ Nereus Žilina), ktorý porazil druhého Pavla Hartiníka (Maratón klub Rajec) a tretieho Dávida Tínesa (Hasiči Handlová).

Organizátori pripravili aj menej náročné objemy pre hobby pretekárov a to 3,3 km – 7,5 km – 1,5 km. Štart hobby pretekárov bol rovnako o 11:00.  Víťazmi sa stali Jakub Hriadeľ a Miroslava Jánošová.

Tretí ročník Rajeckého cross duatlonu je úspešne za nami a nám neostáva nič iné iba konštatovať výbornú organizáciu a priateľskú atmosféru celého preteku.

Do pozornosti dávame aj novú akciu z dielne Maratón klubu Rajec, a to cross triatlon, ktorý sa uskutoční dňa 29. 6. 2013 na kúpalisku Veronika. Bližšie informácie sledujte na www.rajeckymaraton.sk a v sekcii kalendár na našej stránke.

Kategória: Preteky, Hlavná