Top správa

04.03.2015

Jesenícky zimný triatlon bol pre Slovákov posledným kolom Slovenského pohára v zimnom triatlone.

Mürzer nočný zimný triatlon

8. ročník MürzerJogllandloipen Nacht-Wintertriathlon dopadol pre slovenskú výpravu výborne. Tomáš Jurkovič zvíťazil po 5 krát. V absolútnom poradí bol na druhom mieste Michal Lami, tretie miesto ostalo v Rakúsku zásluhou Gilberta Grabnera. V St. Jakobe panovalo jarné počasie, teplota dosahovala +12 °C. Organizátori z fun-sports vynaložili veľké úsilie aby pripravili trate vhodne na zimný triatlon. 6 km dlhý beh sa šiel v troch kolách. Povrch bol vďaka počasiu mäkký a pretekári sa zabárali 5 – 10 cm do snehu. Cyklistika viedla po rovnakej trati, takže pretekári bojovali viac s traťou ako so súpermi. U väčšiny platilo, že väčšiu časť bicykla tlačili ako jazdili. Bežky na záver sa išli v opačnom smere, no po náročnej cyklistike to už bola v týchto podmienkach asi najľahšia časť.

8. Jozef Slama - 02:06:41

Ženskú kategóriu reprezentovala ako jediná Ľubomíra Kalinová, ktorá náročnú trať absolvovala v čase 01:43:47.

Pretekov sa zúčastnil aj Viliam Dinžík ako absolútny nováčik v tomto športe.
Viliam získal druhé miesto v Slovenskom pohári v duatlone za rok 2014. Zaujímalo nás ako sa vysporiadal s jeho prvým zimným triatlonom, položili sme mu zopár otázok.

Prečo si sa rozhodol ísť na zimný triatlon?
Chcel som v rámci prípravy skúsiť túto formu triatlonu. Lákala ma cyklistika na snehu. V st. Jakobe však boli veľmi ťažké podmienky kedy do technického snehu napršalo a jednalo sa skôr o beh popri biku.

Pripravoval si sa nejak špeciálne na tieto preteky (mimo bežnej prípravy)?
Mal som v pláne absolvovať niekoľko tréningov na snehu...nakoľko to snehové podmienky na Slovensku nedovolili, môj prvý tréning som absolvoval na týchto pretekoch.

S akými ambíciami si nastupoval do pretekov?
Ísť naplno od začiatku do konca a zabojovať o čo najlepší čas a umiestnenie.

Darilo sa Ti napĺňať tieto ambície počas pretekov?
Po bežeckej časti ešte áno, ale už na začiatku cyklistickej časti sa moje ambície rozplynuli v kašovitom snehu.

Prekvapilo Ťa niečo na pretekoch?
Prekvapením pre mňa bolo, že som sa počas cyklistiky tešil na poslednú disciplínu - beh na lyžiach, čo je moja najslabšia stránka.

Dobehla Ťa počas pretekov kríza?
Mal som iba jednu krízu, trvala celú cyklistiku J

Ako hodnotíš organizáciu pretekov?
Trate boli vzhľadom na teplé počasie pripravene v rámci možností dobre.
Negatívne hodnotím vysoké štartovné (46€), za ktoré sme dostali čaj a bábovku.

Chystáš sa na M-SR v zimnom triatlone do Predajnej?
V prípade, že to počasie umožní, rad sa zúčastním. Verím, že tam využijem nadobudnuté skúsenosti získané počas pretekov v St. Jakobe.