Top správa

04.03.2015

Jesenícky zimný triatlon bol pre Slovákov posledným kolom Slovenského pohára v zimnom triatlone. 

Kategória: Hlavná
Publikované: martin

Hlavný partneri

www.garmin.sk
FINIS
BLIZ
www.kompava.sk
OMAX

Partneri

zoznam znaciek OMAX Plavecké okuliare OMAX rajec kros

Preteky

11.02.2015

Zimný triatlon, tretie kolo Slovenského pohára

Len dva dni nás delia od premiérového zimného triatlonu v Dolnom Kubíne, ktorý sa bude konať ako tretie kolo Slovenského pohára. Na preteky sa prihlásilo zatiaľ 31 pretekárov, zoznam nájdete tu.
 
Rozprávali sme sa s organizátorom pretekov Jánom Šuvadom, aby sme sa dozvedeli niečo viac ako je uvedené v propozíciách ohľadom tratí a aktuálnych podmienok:
 
Aké sú momentálne snehové podmienky v Dolnom Kubíne? Po pravom zimnom počasí prišlo oteplenie a dažde, neohrozí  to preteky?
 
Napriek dažďu z utorka by mala prebiehať lyžiarska disciplína na snehu. Postupné otepľovanie do konca týždňa môže skomplikovať  pretek, ale veríme, že sneh, ktorého do pondelka napadlo  40cm vydrží.
 
V akom stave sú trate? Budú sa všetky disciplíny  odohrávať na snehu?
 
Trate sú kombinované a okruhy sú urobené tak, aby sa všetko dianie odohrávalo v areáli parku. Najdlhší okruh by mal mať 2km. Do dnešného dňa sme predpokladali, že všetky disciplíny budú na snehu avšak vyzerá to tak, že bežky sneh uvidia ale pri ostatných disciplínach to bude kombinácia asfaltu a snehu.
 
Aký profil tratí môžu pretekári očakávať? Rovinu alebo skôr kopce?
 
Viac - menej sú trate po rovine, avšak v každom okruhu je jedno prudké stúpanie  (okrem bežiek), ktoré dá poriadne zabrať  hlavne v posledných kolách.
 
Preteky sa konajú v Kempe Gäceľ. Môžeš nám priblížiť ako sa tam dostaneme smerom od Párnice a tiež od Brestovej?
 
Od Ružomberka je potrebné pri príjazde do Dolného Kubína odbočiť na kruhovom objazde pri benzínovej pumpe VOMS doľava a po cca 300m za nadchodom pre peších ponad cestu odbočiť doprava. Od tejto odbočky stále po hlavnej 2,3km. Treba sledovať tabule Tília kemp.
 
Od Párnice treba odbočiť vo Veličnej v strede dediny na ostrej ľavotočivej zákrute rovno a dostať sa treba do Oravskej Poruby. Po hlavnej ceste sa nad obecným úradom 300m objaví smerovanie doľava na Gäceľ a odtiaľ po hlavnej cca 1km a ste priamo v kempe, kde za reštauráciou „Pod lipami“ pri rieke Orava je štart aj cieľ. 
 
Ďakujeme za rozhovor a veríme, že pekné slnečné počasie avizované na sobotu priláka čo najviac pretekárov a fanúšikov.
Kategória: Preteky, Rozhovory, Hlavná
Publikované: martin
Web Analytics