Top správa

04.03.2015

Jesenícky zimný triatlon bol pre Slovákov posledným kolom Slovenského pohára v zimnom triatlone. 

Kategória: Hlavná
Publikované: martin

Hlavný partneri

www.garmin.sk
FINIS
BLIZ
www.kompava.sk
OMAX

Partneri

zoznam znaciek OMAX Plavecké okuliare OMAX rajec kros

Články

19.02.2015

Jesenícky zimný triatlon - 4. kolo Slovenského pohára

Po predošlých úspešných ročníkoch jesenického zimného triatlonu pripravujú jeho usporiadatelia inSPORTline Triatlon Team Opava v spolupráci s Moravskosliezskym krajským triatlonovým zväzom už piaty ročník tohto preteku. Milovníci zimných športov sa majú opäť na čo tešiť. Zápolenie triatlonistov s medzinárodnou účasťou sa uskutoční v sobotu 28. februára 2015 na Kurzovní chate na Pradědu.
 
Pretek je zaradený do seriálu Medzinárodného pohára v triatlone 2015, Slovenského pohára v zimnom triatlone, ďalej je súčasťou projektu ČUS - Športuj s nami a tiež je partnerským závodom ČTA.

V minulosti sa jesenického zimného triatlonu zúčastnila rada osobností. Či už to bola minuloročná víťazka pretekov, bývalá reprezentantka v behu na lyžiach, dnes najlepšia česká terénna triatlonistka a niekoľkonásobná účastníčky Xterry na Havaji Helena Erbenová alebo ďalšia veľká dáma českého triatlonu Šárka Grabmüllerová, víťazka ročníka 2013.

Z mužskej reprezentácie sa tento rok opäť zúčastní dvojnásobný víťaz pretekov Tomáš Jurkovič spolu s ďalšími špičkovými pretekármi slovenskej reprezentácie.
 
Po štarte, ktorý je naplánovaný 15 minút popoludní v Karlovej Studánke, čaká na pretekárov 8,5 km dlhé stúpanie na horskom bicykli, ktorého cieľom je Kurzovní chata pod Pradědem. Tu vymenia MTB za bežky. Dĺžka bežkárskej trate je 8 km, rozložená do dvoch okruhov. Posledná a zrejme najťažšia časť zimného triatlonu, bude 5 kilometrový beh na vysielač Praděd a späť ku Kurzovní chate, kde je aj cieľ pretekov.

Súčasťou preteku je tiež vložený bežecký pretek pre deti do 11 rokov a duatlonový pretek - beh - bežky - beh pre žiakov kategórie 12 - 15 rokov.

Zimný triatlon je otvoreným pretekom, a teda sa môže prihlásiť každý nadšenec vyššie uvedených športových disciplín. Podrobnosti, propozície, prihlášky a ďalšie informácie o preteku nájdete na portáli CTA www.czechtriseries.cz/race/details/830

Na spoločnom stretnutí na štarte jesenického zimného triatlonu 2015, jedného z najprestížnejších pretekov tohtoročnej sezóny, sa za usporiadateľa pretekov tešia Materoví a Foltýsovi.
 
 
Kategória: Preteky, Hlavná
Publikované: tomas
Web Analytics