Top správa

04.03.2015

Jesenícky zimný triatlon bol pre Slovákov posledným kolom Slovenského pohára v zimnom triatlone.

Majstrovstvá Slovenska v krátkom duatlone

Po 5 ročnej odmlke obľúbeného Bojnického duatlonu, ktorý každoročne patril do Slovenského pohára v duatlone sa podarilo ako náhradu organizátorovi a zároveň riaditeľovi pretekov Martinovi Urbanovskému usporiadať 1.ročník Prievidzského duatlonu v rámci 2.kola duatlonového pohára, ktorý bol súčasťou Majstrovstiev Slovenska v krátkom duatlone. 62 Štartujúcich si preverilo svoju zdatnosť na náročných tratiach ktoré im sťažili zlé poveternostné podmienky a chladné počasie. Na štart s jasným cieľom obhajoby sa postavili aj minuloroční víťazi v rámci Majstrovstiev Slovenska v krátkom duatlone Pavel Šimko a Veronika Otrubová. Preteky odštartovali načas o 11:00 na námestí Sama Chalupku v Prievidzi. Na úvodných kilometroch behu na 10 km sa na čele držali  Šimko, Jurkovič, Jurečka, Kocián a Kubek. Rýchle tempo však skupinku roztrhalo a tak v popredí zostal len Šimko s Jurkovičom, ktorí bežali až do depa vedľa seba. Medzi ženami na bežeckej trati viedli Otrubová s Kalinovou, ktoré takisto súčasne dobiehali do depa. Náročný kopcovitý terén museli duatlonisti absolvovať bez „hákovania“. Po prvom 20km okruhu sa už na čelo pretekov dostal Šimko s minútovým náskokom pred Kubekom a 2 minútovým náskokom pred Jurkovičom. V druhom kole cyklistiky, si popredné miesta udržali všetci traja ale s vyšším odstupom medzi sebou. Medzi ženami sa do popredia dostala Kalinová, ktorá ukázala cyklistickú formu a náskok pred Otrubovou si zvyšovala každým kolom. Do záverečného 5 km behu vybiehal prvý podľa očakávania Pavel Šimko, ktorý si túto pozíciu s prehľadom udržal a do cieľa dobehol s časom pod 2 hodiny (01:59:38). Cyklistika rozhodla o poradí a tak si ďalšie priečky udržali aj druhý Kubek (02:01:34) a tretí Jurkovič (02:04:39). U žien takisto cyklistika rozhodla o víťazke a poradie sa nezmenilo ani v záverečnom 5 km behu a tak si Ľubomíra Kalinová pretekajúca za domáci klub 3athletic Prievidza dobehla s výsledným časom 02:27:58 pre titul Majsterky Slovenska pred úradujúcou Veronikou Otrubovou s 3 minútovým náskokom. Tretia dobehla Andrea Snopková z Martina. Organizátori odviedli skvelú prácu a pretekárom aj povzbudzujúcim pripravili pred OC Korzo veľkolepé vyhlasovanie výsledkov spojené s vystúpením kapely s podporou primátorky mesta Prievdza a riaditeľkou OC Korzo.

Kategória: Preteky, Hlavná
Publikované: tomas